Dachstein West – samozřejmě v oblasti Salzkammergut

Kde si pochutnáte na vydatné selské svačince v rustikálním prostředí horských chat, kde krása místní přírody a nezapomentulné výhledy rozplesají vaše srdce a kde se ozývá radostný dětský smích? Samozřejmě v oblasti Solné komory! Ať je to pěší turistika, cykloturistika, horolezectví nebo se prostě jenom pozastavení a relaxování v překrásné přírodě. Díky nenarušené přirozenosti regionu a vřelé rodinné pohostinnosti je dovolená v oblastech od idylického údolí Lammertalu až po oblast světového dědictví UNESCO Hallstatt – Dachstein/Salzkammergut skutečným zážitkem. Užijte si originální dovolenou v 8 oblastech Solné komory od Abtenau po Gosau, od Salcburku po Horní Rakousko.

Jaké je území regionu Dachstein West -samozřejmě v oblasti Salzkammergut

Následující oblasti vytvořili spojením všech sil a prostředků jedinečnou přeshraniční spolupráci: Tennengau se Abtenau, St.Martin, Rußbach, Annaberg, o Dachstein Salzkammergut s místy Bad Goisern, Gosau, Obertraun a Hallstatt

Na nohách pohorky, srdce bije rychleji a rychleji a radost z pohybu se neustále zvyšuje – to jsou zážitky  na nejkrásnějších turistických stezkách a horských výstupech v oblasti Dachstein West. S lanovkami v Gosau, Russbachu a Annabergu můžete naprosto snadno a nenáročně objevovat krásy místních salaší a horské přírody. Fantastické túry najdete i v dalších oblastech Tennengau a Dachstein Salzkammergut. Od pohodových procházek podél jezera až po náročné vícedenní túry. Vyberte si túru, která vám bude vyhovovat a užijte si kouzelný pohled na ledovec Dachstein, horský hřeben Gosaukamm a pohoří Tennengebirge.

 

Zažijte cyklistickou blaženost, uhaste žízeň podél, v okolí jezer!

V našem regionu na vás čeká asi 200 km vyčištěných lesních cest, které tvoří asi 800 kmdlouhou turistickou síť pro horská a šotolinová kola, cyklistické obchody, průvodci pro horská kola, cyklistické hotely a místní obyvatelé milující horská kola. Nabídka tras je široká, od legendární vícedenní Dachsteinrunde přes technicky náročné tréninkové trasy Salzkammergut Trophy po pohodové výlety na horských kolech po regionu, nahoru na salaše, podél jezer, lesy a kolem venkovských chat, které jsou ideální pro odpočinek. Region je připraven! Kdy přijedete vy?

Výlety na kole pro všechny

Tennengau v oblasti SalzburgerLand je mekkou pro každého milovníka cykloturistiky. Region na jihu Salcburku nabízí romantická místa v překrásné přírodě, zajímavá muzea a jedinečná místa, která zvou k vyžití. Trasy jsou vhodné pro každou fyzickou kondici. Nabídka je bohatá, od krátkých výletů na kole s rodinou, přes vícedenní výlet s přáteli až po náročné trasy na závodním kole. Navíc 720 km náročných túr na horském kole v údolích Lammertal & Salzachtal slibuje neopakovatelné zážitky během vaší dovolené na kole.

 

Vertikální kop!

Jděte vertikálně, vnímejte skálu pod sebou a adrenalin proudící vaším tělem. Ať už se jedná o lezecké cesty nebo via ferraty, vertikální náraz je zaručen. Už jen pohled na fotografii nebeského žebříku na via ferratě Donnerkogel  vás naplní největším respektem. Nováčci na via ferratě si mohou vyzkoušet Gosausee a vznést se nad jezerem. Pro zdatné horolezce jsou výzvou via ferrata Seewand  nebo via ferrata a cesty na Dachsteinu. Tyto a další zajímavosti  na vás čekají v prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut. Přesvědčte se sami!

 

Rezervujte si ubytování zde!

Aby se nejen den, ale i noc stala součástí
vaší perfektní dovolené v oblasti Dachstein West:
od rodinných hotelů až po apartmány – na stránkách www.dachstein.at najdete všechny typy ubytování.

 

© Almabtrieb Gosau (Foto: Elisabeth Grill)
Geschmückte Kühe beim Almabtrieb von der Moosalm.
Akce v oblasti

Dachstein Salzkammergut

Akce v oblasti

Dachstein Salzkammergut

Akce – společně zažít a slavit!


Rekreační oblast Dachstein Salzkammergut nabízí bohatý výběr z nejrůznějších akcí, kde si každý najde něco vhodného.

všechny události
© Heufiguren im Tennengau FOTO: Gästeservice Tennengau
Heufiguren im Tennengau FOTO: Gästeservice Tennengau
Akce v

Tennengau

Akce v

Tennengau

Četné festivaly a akce v průběhu roku vás zvou k účasti na oslavách v Tennengau. Nabídka je široká, od tradičního Farmářského podzimu až po známé slavnosti HayART a Gurmánské slavnosti. Přijďte slavit s námi!

všechny události
© 5fingers Sonnenuntergang Dachstein Krippenstein (Foto: Rudi Kain Photografie)
Aussichtspunkt 5fingers bei Sonnenuntergang am Dachstein Krippenstein in Obertraun in der Ferienregion Dachstein Salzkammergut
Výletní cíle v

Dachstein Salzkammergut

Výletní cíle v

Dachstein Salzkammergut

Hledáte nápady na jednodenní výlet nebo delší exkurzi? 
Sedmitisíciletá historie, jedinečné přírodní úkazy, tematické a legendární stezky pro malé i velké nebo působivé řemeslné umění - to vše a ještě více můžete zažít sami, s přáteli a rodinou v prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut.

všechny destinace
© Sommerrodelbahn Karkogel Abtenau FOTO Bernhard Moser
Mutter und Tochter auf der Sommerrodelbahn am Karkogel in Abtenau. FOTO Bernhard Moser
TOP výletní cíle v

Tennengau

TOP výletní cíle v

Tennengau

Kromě fantastických přírodních podívaných nabízí region celou řadu dalších výletů. Mezi ně patří panoramatické silnice se skvělými výhledy, letní bobové dráhy, zajímavé solné doly, muzea, která vás seznámí s minulostí. Na celou rodinu čekají nezapomenutelné výlety.

všechny destinace
Kulinářské výlety v

Dachstein Salzkammergut

Kulinářské výlety v

Dachstein Salzkammergut

V kulinářském ráji na úpatí Dachsteinu se nezapomíná na požitkářství!
Ať už v rustikálních alpských chatách a hostincích s idylickými zahradami pro hosty, nebo u regionálních výrobců, kteří s vášní a svědomitým řemeslem vyrábějí vysoce kvalitní produkty, každý si zde najde své místo k hodování.

Kulinářské
© Almjause im Tennengau FOTO: Christian Schartner
Almjause mit Brot, Käse, Gemüse auf einem rustikalen Brett. Foto: Christian Schartner
Kulinářské speciality v

Tennengau

Kulinářské speciality v

Tennengau

Tennengau bylo uznáno za gurmánskou oblast díky svému výbornému sýru a vynikajícímu jehněčímu. Bohatou nabídku regionu navíc ještě doplňují čerstvé produkty, které většinou pocházejí z bio produkce.

Kulinářské

Zažijte zimu v oblasti Dachstein West – samozřejmě v oblasti Salzkammergut

Majestátní ledovec Dachstein tvoří působivou kulisu pro vyjímečný zážitek při zimním sportování na hranicích mezi Horním Rakouskem a Salcburskem. „Dachstein West – samozřejmě v oblasti Salzkammergut“ nabízí nejenom milovníkům přírody hledaný klid a pohodu, ale i vášnivým milovníkům zimních sportů perfektní sjezdovky a dobrodružství jak na sjezdovce, tak i mimo ni.

Zábava na sjezdovkách s nádhernými kulisami.

Kde najdete 160 km sjezdovek pro začátečníky, rodiny s dětmi a pokročilé, krásné panoramatické
túry na skialpech, optimální podmínky pro pohodové túry na sněžnicích a skvělé dětské areály?
Odkud je legendární ledovec Dachstein vždy na dohled? Samozřejmě z oblasti Salzkammergut –
samozřejmě z Dachstein West!

 

Milovníci freeridu si užijí 30 km jízdy mimo sjezdovku v oblasti Dachstein Krippenstein! Výborné sněhové podmínky v oblasti Dachstein, jízda v prašánku, nejdelší 11-ti
kilometrový sjezd v Rakousku a útulné horské chaty přispívají k nezapomenutelné dovolené.

Daleko od sjezdovek nabízí rekreační oblast Dachstein Salzkammergut celou řadu zimních aktivit pro začátečníky i profesionály v úchvatné přírodní scenérii. Rovnou dvě nové túry na skialpech na horu Hornspitz, pohodové půldenní túry, náročné vícedenní túry na náhorní dachsteinské plošině, nově značené túry na sněžnicích a skialpech na hoře Predigstuhl, rozsáhlá síť běžkařských tratí všech úrovní obtížnosti vás zvou zažít zimu z její nejkrásnější stránky. 

Daleko od sjezdovek nabízí Tennengau širokou paletu zimních aktivit pro začátečníky i profesionály v překrásném přírodním prostředí. Celá řada túr na skialpech, 170 km běžkařských tratí, romantické zimní túry na sněžnicích i bez nich a sáňkařské dráhy vás zvou zažít zimu z její nejkrásnější stránky.