Zažijte zimu v oblasti Dachstein Salzkammergut

Jen málokteré jiné roční období je tak okouzlující jako zima: Zasněžené vrcholky, třpytivě bílé zimní lesy a vydatná svačina s horkým čajem, která zahřeje žaludek i srdce po chladném dni. V prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut zažijete nezapomenutelná outdoorová dobrodružství na perfektně upravených sjezdovkách, širokou nabídku zimních aktivit mimo sjezdovky a kulinářské speciality, které z tohoto regionu dělají skutečný zimní ráj.

Zábava na sjezdovkách ve vysněném prostředí

Ve Freesports Areně Dachstein Krippenstein si na své přijdou milovníci freeridu! 30 km sjezdovek mimo sjezdovky, záruka sněhu v oblasti Dachsteinu, nejdelší sjezdovka v Rakousku o délce 11 km a útulné chaty a chalupy, kde se můžete zastavit, povzbudí vaši chuť na prašan a zimní radovánky.

Celá rodina si může užít pohodovou lyžařskou dovolenou v rodinné lyžařské oblasti Dachstein West! 160 kilometrů sjezdovek ve velkolepém prostředí, 70 moderních vleků, funparky a dětské lyžařské areály vás zvou k čisté zimní zábavě.

Rozmanité běžecké trasy pro milovníky přírody

Rozsáhlá síť běžeckých tratí všech obtížností v Bad Goisern am Hallsättersee, Gosau am Dachstein a Obertraun vám umožní zažít zimu z té nejkrásnější stránky.  Predigstuhl nabízí širokou škálu běžeckých tratí ve výšce 1 000 metrů, přičemž výhledy na okolní hory v údolí Gosau jsou obzvláště okouzlující. Zvláštním zážitkem je jistě vysokohorská běžecká trasa na Dachstein Krippenstein - ve výšce 1 700 m se kloužete tichým horským světem a užíváte si chladného, čistého vzduchu a hřejivých slunečních paprsků.

Dokonalá soudržnost - hora a vy

Mimo sjezdovky nabízí tato rekreační oblast širokou škálu zimních aktivit pro začátečníky i profesionály v úchvatném přírodním prostředí. Nejméně 2 nové lyžařské túry na Hornspitz, pohodové půldenní túry nebo náročné vícedenní túry ve skialpinistickém Eldorádu na náhorní plošině Dachsteinu, stejně jako značené trasy pro sněžnice, nově značené túry na sněžnicích a lyžích na Predigstuhlu a túry na sněžnicích s průvodcem vám umožní ponořit se krok za krokem do zimního světa.

Rezervujte si ubytování zde!
pro dobrodružnou dovolenou v oblasti Dachstein Salzkammergut
© Fackelwanderung Hallstatt (Foto: Cristiana Campanile)
Die Fackelwanderungen in Hallstatt finden in den Wintermonaten statt.
Všechny události

na první pohled

Všechny události

na první pohled

Akce - Zapojte se, oslavujte, zažijte!

Rekreační oblast Dachstein Salzkammergut nabízí širokou škálu akcí, kde si každý najde něco pro sebe. Vzhledem k platným opatřením je třeba vždy počítat s tím, že akce mohou být v krátké době odloženy nebo zrušeny. 

všechny události
© Rodeln in Bad Goisern (Foto: OÖ Tourismus, Martin Fickert)
Familie beim Rodeln in Bad Goisern am Hallstättersee. (Foto: OÖ Tourismus, Martin Fickert)
Výletní cíle v

Dachstein Salzkammergut

Výletní cíle v

Dachstein Salzkammergut

Hledáte nápady na jednodenní výlet nebo delší exkurzi? 
Sedmitisíciletá historie, jedinečné přírodní úkazy, tematické a legendární stezky pro malé i velké nebo působivé řemeslné umění - to vše a ještě více můžete zažít sami, s přáteli a rodinou v prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut.

všechny destinace
Kulinářské výlety v

Dachstein Salzkammergut

Kulinářské výlety v

Dachstein Salzkammergut

V kulinářském ráji na úpatí Dachsteinu se nezapomíná na požitkářství!
Ať už v rustikálních alpských chatách a hostincích s idylickými zahradami pro hosty, nebo u regionálních výrobců, kteří s vášní a svědomitým řemeslem vyrábějí vysoce kvalitní produkty, každý si zde najde své místo k hodování.

Kulinářské

Objevte a poznejte rekreační oblast Dachstein Salzkammergut

Nadechněte se čerstvého horského vzduchu, vychutnejte si hřejivé sluneční paprsky na kůži a oči se vám rozzáří vzrušením při pohledu na jedinečné přírodní krásy prázdninového regionu Dachstein Salzkammergut. Jsou to chvíle, které přetrvají - vaše chvíle! Nádherná příroda, která již inspirovala řadu malířů a spisovatelů, kultura tak stará a významná, že byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO, řemesla a tradice, které se s nadšením přenášejí do budoucnosti, a uprostřed toho všeho křišťálově čistá jezera, v nichž se zrcadlí hory. V rekreační oblasti Dachstein Salzkammergut si každý přijde na své.

Cesta je cíl!

Vyjděte ven, vypněte, zvládněte výzvy, užijte si výhled. V prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut na vás čekají nejkrásnější turistické trasy a náročné vrcholy. Prozkoumejte místa štěstí, která vám dodávají sílu, vystoupejte na nejvyšší vrchol Horního Rakouska, Dachstein, nechte svou duši zklidnit, během pohodové procházky podél Hallstättersee  nebo kolem Gosausee. Najděte si túru, která vám vyhovuje, a vychutnejte si horskou i jezerní krajinu.

 

Zažijte cyklistickou blaženost, uhaste žízeň podél, v okolí jezer!

V našem regionu na vás čeká asi 200 km vyčištěných lesních cest, které tvoří asi 800 kmdlouhou turistickou síť pro horská a šotolinová kola, cyklistické obchody, průvodci pro horská kola, cyklistické hotely a místní obyvatelé milující horská kola. Nabídka tras je široká, od legendární vícedenní Dachsteinrunde přes technicky náročné tréninkové trasy Salzkammergut Trophy po pohodové výlety na horských kolech po regionu, nahoru na salaše, podél jezer, lesy a kolem venkovských chat, které jsou ideální pro odpočinek. Region je připraven! Kdy přijedete vy?

Vertikální kop!

Jděte vertikálně, vnímejte skálu pod sebou a adrenalin proudící vaším tělem. Ať už se jedná o lezecké cesty nebo via ferraty, vertikální náraz je zaručen. Už jen pohled na fotografii nebeského žebříku na via ferratě Donnerkogel  vás naplní největším respektem. Nováčci na via ferratě si mohou vyzkoušet Gosausee  a vznést se nad jezerem. Pro zdatné horolezce jsou výzvou via ferrata Seewand  nebo via ferrata a cesty na Dachsteinu. Tyto a další zajímavosti  na vás čekají v prázdninovém regionu Dachstein Salzkammergut. Přesvědčte se sami!